Bernhoven organiseert groepsvoorlichting voor mensen met diabetes mellitus type 2.
Tijdens deze voorlichtingsbijeenkomsten wordt u onder andere geïnformeerd over wat diabetes mellitus type 2 is en wat het betekent voor u en uw leefwijze.
U wordt uitgenodigd door uw internist of uw huisarts om deel te nemen aan het PRISMA groepsprogramma. Dit programma is bedoeld voor mensen met diabetes type 2.
Als u uw partner, een familielid of vriend(in) mee wilt brengen naar de bijeenkomsten dan is hij/zij van harte welkom.
PRISMA is uniek
PRISMA staat voor PRo-actieve Interdisciplinaire Self MAnagement educatie. Het is een voorlichtingsprogramma, speciaal ontwikkeld om u te ondersteunen op het gebied van diabetes. De trainers zijn er om u te helpen uw kennis te vergroten en inzicht te verwerven in wat diabetes voor u betekent, en wat u zelf kunt doen om meer grip op uw diabetes te krijgen.
Onderwerpen die o.a. aan bod komen zijn:
- Wat is Type 2 diabetes
- Welke behandelingen zijn er mogelijk
- Keuzes in voeding
Het programma bestaat uit twee dagdelen, verspreid over twee weken.
Na deze twee bijeenkomsten bent u beter in staat beslissingen te nemen voor een goede zorg voor uw diabetes.
Professionele trainers
In Bernhoven wordt de cursus gegeven door een diabetesverpleegkundige en een diëtist.
Wat moet u doen?
U kunt alleen de cursus volgen op verwijzing van uw internist of huisarts.
Bij aanmelding wordt van u verwacht dat u op beide dagdelen aanwezig bent.
De groep bestaat uit ongeveer 12 personen en eventuele partners. Het programma is zo opgebouwd dat er een actieve deelname van u wordt verwacht.
Kosten
Deelname aan PRISMA is gratis.
Vragen
Wilt u nog meer weten over Prisma groepsvoorlichting, aarzel dan niet en vraag het aan uw diabetesverpleegkundige of praktijkondersteunder bij uw huisarts. Zij informeert u graag over dit programma.
- Telefoon: 0413 - 40 22 60
- Mail: diabetesverpleegkundigen@bernhoven.nl