Skip to Content

Data-incident bij ChipSoft

ChipSoft, leverancier van ons elektronisch patiëntendossier, is getroffen door een cyberincident. Uit voorzorg heeft ChipSoft een aantal koppelingen tijdelijk uitgeschakeld. Hierdoor zijn het patiëntenportaal MijnBernhoven en de HiX Patiënt app momenteel niet bereikbaar.

Heb je een vraag en is het geen spoed? Neem dan contact op via het contactformulier.

Excuses voor het ongemak.

Het laatste nieuws

Ontslag uit het ziekenhuis en nazorg

Je ligt in het ziekenhuis. Je arts heeft aangegeven dat je medisch klaar bent om het ziekenhuis te verlaten. Dit betekent dat je geen behandeling in het ziekenhuis meer nodig hebt. Het kan wel zijn dat je nog zorg nodig hebt na je ontslag. Samen kijken we welke zorg het beste bij je situatie past. Dit kan bijvoorbeeld zorg thuis zijn of zorg in een andere zorginstelling.

De transferverpleegkundige helpt bij het regelen van deze zorg. Zij bespreekt met je welke mogelijkheden er zijn en wat het beste bij je past.

Door drukte in de zorg is het helaas niet altijd mogelijk om zorg te regelen bij de aanbieder of instelling van je voorkeur. We zoeken daarom naar een plek waar je de zorg kunt krijgen die je nodig hebt.

Zodra er passende nazorg voor je beschikbaar is, vragen we je om hieraan mee te werken zodat je het ziekenhuis kunt verlaten. Zo kunnen we ook andere patiënten helpen die ziekenhuiszorg nodig hebben.

Heb je nog vragen?

Heb je vragen of zorgen? Bespreek die gerust met je verpleegkundige of met de transferverpleegkundige. Samen kijken we naar de best mogelijke oplossing.

We doen ons uiterste best om de zorg na je ziekenhuisopname zo goed mogelijk te regelen.