december
2025
Altijd hulpmiddelen bij de hand: nieuwe hulpmiddelenautomaat in Bernhoven
Vanaf donderdag 4 december kunnen patiënten bij Bernhoven 24 uur per dag, 7 dagen per week medische hulpmiddelen lenen, huren of kopen via een hulpmiddelenautomaat rechts naast de hoofdingang van het ziekenhuis.
Met deze automaat kunnen patiënten sneller en eenvoudiger naar huis met de hulpmiddelen die ze nodig hebben, zonder eerst langs een thuiszorgwinkel te hoeven gaan. De automaat is bedoeld voor patiënten die worden ontslagen uit het ziekenhuis, voor mensen die een hulpmiddel nodig hebben na een polikliniekbezoek of bezoek aan de spoedeisende hulp, of voor mensen die vanuit de huisarts of verloskundigenpraktijk het advies krijgen een hulpmiddel te halen.
Hulpmiddelen altijd beschikbaar
De automaat is 24 uur per dag te gebruiken, zeven dagen per week. Zo kunnen mensen ook in de avond of in het weekend eenvoudig de hulpmiddelen krijgen die ze nodig hebben. In de automaat zijn veelgebruikte hulpmiddelen verkrijgbaar, zoals:
- krukken
- rollators
- rolstoelen
- douchestoelen
- borstkolven
Urinaals zijn niet verkrijgbaar bij de automaat, maar kunnen 24 uur per dag afgehaald worden bij de tegenoverliggende apotheek. Heb je een groter hulpmiddel nodig, zoals een hoog-laagbed? Dan kun je dit eenvoudig via de automaat bestellen. Als je vóór 17.00 uur bestelt, wordt het hulpmiddel de volgende werkdag bij je thuis bezorgd. Betalen kan via iDeal of je ontvangt na de gebruiksperiode een factuur van Medicura.
Sneller naar huis met de juiste hulpmiddelen
De hulpmiddelenautomaat helpt patiënten om vlotter naar huis te gaan, met alles wat zij nodig hebben voor een goed herstel. Ook voor het ziekenhuis levert dit voordelen op: minder wachttijd bij ontslag, een soepelere doorstroming en minder administratieve handelingen voor zorgmedewerkers.
Goed om te weten: De grotere hulpmiddelen worden geleverd en opgehaald door een vaste zorgpartner. Na gebruik haalt deze de meeste hulpmiddelen gewoon weer thuis bij je op. Alleen borstkolven lever je weer in via de automaat.
Wil je meer weten over het gebruik en assortiment van de automaat, bekijk dan deze pagina.
Misschien vind je deze berichten ook interessant
Naar het nieuwsoverzicht
oktober
2026
Maandagavond 5 oktober oefening met brandweer bij Bernhoven
Op maandagavond 5 oktober vindt bij Bernhoven een aangekondigde oefening…
Meer informatie
oktober
2026
‘Ik probeer er altijd uit te halen wat erin zit’
Sinds 2000 leeft Marion uit Vorstenbosch met MS. De ziekte…
Meer informatie
oktober
2026
Meer mogelijkheden voor bloedafname bij Bernhoven
Bloed laten prikken op een moment dat beter bij je…
Meer informatie