Skip to Content

Leefregels na een laparoscopische sterilisatie

In deze folder lees je welke leefregels belangrijk zijn na je operatie. De leefregels en adviezen helpen bij een goed herstel in de komende periode.

Leefregels na een laparoscopische sterilisatie

In deze folder lees je welke leefregels belangrijk zijn na je operatie. De leefregels en adviezen helpen bij een goed herstel in de komende periode.

Hoe verzorg je de wond?

De eerste twee weken wordt aangeraden om niet te baden of te zwemmen in verband met het week worden van de wondjes. Douchen is wel toegestaan.

Je kunt enkele dagen wat vaginaal bloedverlies hebben. Dit komt doordat er soms tijdens de operatie een soort tangetje op de baarmoedermond wordt geplaatst. Je mag geen tampons gebruiken zolang je bloedverlies hebt.

Medicijnen en pijnbestrijding

Je mag vier keer per dag twee tabletten paracetamol 500 mg gebruiken.

Leefadviezen

  • Gedurende twee à drie dagen kun je wat spierpijnklachten hebben van de buik-, borst- en schouderspieren. Deze klachten worden veroorzaakt door een beetje koolzuurgas dat in je buik is achtergebleven. Dit prikkelt het middenrif, waardoor pijn bij de schouderbladen kan ontstaan. Het koolzuurgas wordt vrij snel via het bloed naar de longen getransporteerd en verlaat daar het lichaam.

  • Als je de pil gebruikte voor je operatie, is het verstandig de pilstrip op te maken. Hiermee voorkom je abnormale bloedingen.

  • Tot twee dagen na de operatie is het verstandig om voldoende rust te nemen: niet werken, geen drukke sociale bezigheden en niet sporten.

Problemen / complicaties

Neem contact op met het ziekenhuis bij de volgende problemen of complicaties:

  • Koorts boven de 38,5 °C.

  • Hevige buikpijn.

  • Hevig bloedverlies.

  • Ontstekingsverschijnselen van de wondjes.

Controleafspraak

Je krijgt op de afdeling een kaartje mee waarop staat door welke arts je bent geopereerd en of je op controle moet komen.

Zodra je thuis bent, kun je zelf de polikliniek bellen om de afspraak te maken.

Contactgegevens

Bij klachten of symptomen waar je je zorgen over maakt in verband met de recente operatie, kun je contact met ons opnemen.

Tijdens kantooruren (tussen 8.30 en 17.00 uur):
Poli Gynaecologie: 0413 – 40 19 38

Na 17.00 uur en in het weekend:
Voor dringende vragen buiten deze tijden en in het weekend kun je contact opnemen met de verpleegkundige van de afdeling via het centrale nummer van Bernhoven: 0413 – 40 40 40.

Zo nodig kan zij bepalen of er overleg nodig is met een arts.